Last updated on 9.6.2015
Kuřecí polévku můžete jíst, i když právě nejste nachlazení. Následující recept je velmi snadný a i relativně rychlý. Neobsahuje olej ani bujónovou chemii. Komu přijde chuť mdlá, může si polévku dále dochutit dle svého.
Recept je na 4 porce, 1 porce obsahuje cca 240 kcal, vyjde na cca 30 Kč (duben 2015)
600g (5 kusů) kuřecích spodních stehen (Řeznický pult)
150g celeru
1ks (80g) střední cibule
30g pórku (světle zelená část natě)
1ks (70g) pastiňáku
2ks (170g) mrkve
snítka petrželové nati
1 stroužek česneku
2 čajové lžičky soli
2ks bobkového listu
pár (8ks) kuliček nového koření
pár (8ks) kuliček černého pepře
120g vaječných vlasových nudlí (Zátkovy válcované těstoviny)
Místo kupování jednotlivých celých kusů zeleniny můžeme použít i slušně vypadající směs čerstvé zeleniny na polévku (Tesco, Albert,…). Miluju nudle, takže osobně většinou množství nudlí zjedenapůlnásobím 🙂
Do většího hrnce nalijeme 1,5 litru studené vody a dáme na plotnu vařit. Kuřecí stehna opláchneme a vložíme do vody. Postupně oloupeme a krájíme zeleninu a přidáváme do hrnce, a to: celer a pastiňák na malé kostičky, cibule a pórek na kroužky, mrkev na kolečka. Česnek prolisujeme nebo nakrájíme na drobno. Bobkový list, nové koření a pepř dáme do sítka a vložíme do vody. Přídáme sůl a nasekanou petrželovou nať. Někde během procesu krájení zeleniny začne voda v hrnci zřejmě vařit. To nevadí; nastavíme hodiny a vaříme 40 minut na mírném plameni. Po 40 minutách vyjmeme kuřecí stehna, maso by se už mělo odlupovat od kosti. Obereme pěkné maso, nakrájíme na přiměřeně velké kousky a vložíme zpět do hrnce. Pozor na kosti, nikdo si nechce vylomit na polívce zub 🙂 Doplníme 0,5 litru vody a ještě krátce povaříme.
V malém hrnci si uvaříme těstoviny dle návodu. Vlasové nudle většinou trvají max 1-1,5 minuty. Nudle je možné udělat s předstihem, v tom případě je ale potřeba je nakonec propláchnout studenou vodou a párkrát načechrat vidličkou, aby z nich nevznikla hrouda těsta.
Polévku i nudle můžeme jíst i druhý den, v lednici je ale necháme v oddělených nádobách, nesmíchané.
Co uděláte se zbylými kuřecími kůžemi a chrupavkami je na vás. Já většinou chrupavky pochroupu za studena, kůže jdou do koše.
Napište první komentář